Bestuursbericht: ontwikkelingen kunstgrasvelden 
 


Als gevolg van de uitzending van Zembla over mogelijke gevolgen voor de gezondheid die het spelen op kunstgras met zich kan meebrengen merken wij dat hierover vragen zijn. Zelf hebben we geen kunstgrasvelden maar onze spelers spelen wel met regelmaat een wedstrijd op kunstgras.

In de uitzending van Zembla wordt gesteld dat het spelen op kunstgras gevolgen voor de gezondheid met zich kan meebrengen. Daarentegen geven de KNVB en het RIVM na de uitzending van Zembla aan dat er op dit moment onvoldoende aanleiding is om te stoppen met voetballen op kunstgras. Wel is door alle partijen geconstateerd en vastgesteld dat nader intensief onderzoek noodzakelijk is. Dit onderzoek zal naar verwachting in februari 2017 verschijnen.


Het bestuur van vv Winsum volgt de adviezen van deze instanties.


Mochten er toch bezwaren zijn tegen het spelen op kunstgras dan dit graag kenbaar maken bij de secretaris van de vereniging. In overleg met de vereniging zullen we kijken welke alternatieven er zijn 
 
We zullen de ontwikkelingen rondom de onderzoeken blijven volgen. Wel willen wij keepers die op het kunstgras een wedstrijd spelen adviseren om voldoende beschermende kleding aan te hebben. Vanzelfsprekend zullen wij deze kennis en ontwikkelingen meenemen bij de ontwikkeling van Winsum West

Indien u vragen heeft kunt u contact opnemen met de secretaris van de vereniging (Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.Voor meer informatie verwijzen wij u naar:

RIVM:
http://www.rivm.nl/Documenten_en_publicaties/Algemeen_Actueel/Veelgestelde_vragen/Milieu_Leefomgeving/Alle_veelgestelde_vragen_over_Rubbergranulaat


Zembla:
http://zembla.vara.nl/ 


Standpunt gemeente Groningen:
https://www.sport050.nl/nieuws/geen-reden-om-te-stoppen-met-sporten-op-kunstgras


Bestuur vv Winsum

Edit: Toevoeging standpunt gemeente Groningen