Zaterdag 19 september was eindelijk de dag dat de competitie voor het amateur voetbal weer van start ging. Voor de dames van Winsum stond deze dag de uitwedstrijd tegen vv Helpman op de kalender. Rond half 3 werd er afgetrapt aan de Rijksweg in Haren. Erwin had beschikking over 14 spelers die voor deze dag de 3 punten mee moesten nemen naar Winsum. De start bij de dames begon onrustig en in de 5e minuut moest de scheidsrecht de bal op de stip leggen voor Helpman. Die deze benutte en de score opende (0-1). Maar gelukkig gaf de jonge scheidsrechter 3 minuten later Winsum ook een strafschop die benut werd door Anouk en daardoor de stand weer gelijk trok (1-1). Toch was het onrustig in het spel van Winsum: ballen die niet aankwamen, verlies in duels etc. Gelukkig was het wel Winsum dat in de 10e minuut de stand op 1-2 zette. Chantal plaatste de bal vanuit de draai in één keer op Anouk die vervolgens in één keer op doel schoot en de bal over de keeper in de verre hoek plaatste (1-2). Drie minuten later had Winsum de kans om de score nog verder uit te breiden. Een lange bal van Malyn ging over de verdediging heen en kwam bij Chantal in de voeten. Deze paste de bal op Anouk en deze schoot de bal net over. Ook Helpman kwam er af en toe nog gevaarlijk uit maar gelukkig kon Malyn het doel tot aan de rust leeg houden. In de 43e minuut was het toch weer Winsum dat vanuit een hoekschop van Minke kon scoren. Yvonne was uiteindelijk degene die het laatste aan de bal zat en daardoor het doelpunt op haar naam kreeg (1-3). In de blessuretijd was daar dan ook nog de 1-4. Chantal wist met een diepe bal Anouk aan te spelen die 1-op-1 kwam met de keeper en de bal in het dak van doel schoot (1-4). Dit was dan ook de ruststand. In de rust wisselde Erwin Annie uit voorzorg met Sabine. Helaas zat er in de 2e helft haast geen voetbal meer in bij Winsum en daardoor rook Helpman de mogelijkheden en begonnen steeds meer druk uit te oefenen en dat resulteerde na 3 minuten al in de 2-4. Winsum was niet bij de les en niet geconcentreerd bezig op dat moment. Toch kregen de dames nog wat kansen maar deze konden niet worden afgemaakt. Na 25 minuten bracht Erwin de 2e wissel in Chantal werd vervangen door Demi die wat meer druk moest uitoefenen op de verdediging. Maar het was toch Helpman dat de volledige spanning terugbracht. Een speelster ging heel theatraal naar de grond en de scheids nam dit over en gaf de 3e strafschop van deze dag. Ook deze werd door Helpman verzilverd waardoor het 3-4 werd. Indy werd voor de laatste minuten nog ingebracht voor Thirza om de verdediging was meer te versterken. Gelukkig kwam het niet meer tot scoren toe en was de eindstand 3-4 in het voordeel van Winsum. De eerste 3 punten zijn binnen nu op naar meer. Volgende week spelen we thuis tegen De Weide VR1 om 15.00 uur.

Jullie zijn allemaal welkom natuurlijk maar denk om de 1,5 meter en volg de richtlijnen. Blijf gezond en hopelijk tot volgende week. Ook kunnen jullie de dames weer sponsoren door middel van een vast bedrag voor het seizoen of voor € 0,50 (of meer mag ook) per doelpunt. De formulieren hiervoor kunnen jullie bij de dames aanvragen of mailen dat je ons wilt sponsoren naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Opstelling: Malyn, Yvonne, Annie (Sabine), Kim, Nina, Jolien, Thirza (Indy), Anouk, Minke en Chantal (Demi).

Joopie