Vanmiddag stond voor de VR1 de uitwedstrijden tegen Epe op het programma. Om half 12 werd vanaf Pouw verhuur in Groningen de koers gezet richting Epe. Wiebrand kon beschikken over een bijna volledige selectie. Alleen Yvonne was nog wat herstellend van Corona, maar was er wel voor de aanmoediging. Om 14.30 werd er afgetrapt en was Winsum van plan om niet met lege handen weer terug te gaan. Dit resulteerde erin dat Winsum het snelste doelpunt in de historie van de vrouwen ging maken. Want al na 40 seconden werd Lychenne onderuit geduwd in de 16 en wees de scheidsrechter richting de 11 meter. Thirza nam de penalty heel beheerst en zette de 0-1 op het scorebord. Nog geen 7 minuten later, in de 8e minuut, was het al 0-2 voor Winsum. Anouk geeft de pass op Chantal die doorloopt richting achterlijn, 2 man uitkapt en de bal terug legt op Anouk die de bal tegen het net schiet. Toch was Epe ook regelmatig gevaarlijk voor het doel van Winsum, maar de verdediging van Winsum hield aardig stand. In de 24e minuut moesten de dames een tegengoal incasseren; door een lange bal die niet goed werd weggewerkt werd de bal achter Willisa geplaatst. 1-2, de spanning kwam weer terug. Toch bleven de dames veel werk verrichten en dit werd ook weer beloond in de 30e minuut. Weer was er een goede aanval doordat Lychenne aardig druk zette. Die veroverde de bal en bracht de bal bij Anouk die haar 2e goal noteerde: 1-3. Zo gingen we ook de rust in. Direct na rust kon Nina niet verder spelen en werd ze vervangen door Annie. Epe begon de 2e helft wat druk te zetten en probeerde de wedstrijd naar zich toe te trekken. Toch bleven de dames van Winsum hard werken en werd er als een team gevoetbald. Het was echter Epe dat de spanning terugbracht. In één van die weinige momenten dat in het omschakelen scherpte ontbrak, werd dit afgestraft door Epe: 2-3. Toch bleven er voor Winsum kansen komen om de score weer uit te breiden. Thirza werd gewisseld voor Jolien omdat ze weer wat last kreeg van haar knie. Hopelijk valt dit mee en is ze er volgende week gewoon weer bij. In de 72e minuut was het Anouk die scoorde uit een vrijebal van Jolien. Terwijl er nog een speler op de doellijn stond werd er toch gevlagd voor buitenspel en dit werd overgenomen door de scheidsrechter. Dus het doelpunt werd afgekeurd. 3 minuten later was het weer Anouk die alleen voor de keeper kwam te staan na een lange bal van Willisa, helaas verdween de bal naast het doel. Een paar minuten later was het weer Anouk die met haar hoofd de bal uit een vrijetrap van Jolien op het doel kopte, maar de keeper van Epe redde deze bal fantastisch. Het werden nog een paar spannende minuten of de dames de 3 punten mee konden nemen naar Winsum. De scheidsrechter had waarschijnlijk zijn horloge regelmatig stilgezet want hij vond dat we nog ruim 8 minuten door moesten spelen. En helaas voor Winsum was het Epe dat ver in de blessuretijd de gelijkmaker noteerde. Weer uit een lange bal van Epe was deze niet meer te belopen voor Winsum en kon de bal niet goed worden onderschept waardoor de bal simpel kon worden uitgespeeld en zij de 3-3 konden maken. Helaas hebben we niet gewonnen qua uitslag, maar ik denk wel dat we hebben laten zien dat we goed voetbal kunnen leveren en dat we als team op het veld staan. En ondanks onze 8e plaats kunnen wij alleen nog maar naar boven kijken.

Volgende week ontvangen wij DZC uit Doetichem dat 4e staat. De wedstrijd begint om 15.00 uur en jullie zijn van harte welkom om de dames aan te moedigen.

Opstelling: Willisa, Indy, Kim, Jasmin, Berber, Thirza (Jolien), Chantal, Lychenne, Anouk, Sabine, Nina (Annie).

 

Jopie