Helpman O19-1 - vv Winsum O19-1 3 - 3 (2 -1)
 
Ik stond te wachten bij kleedkamer 6. De scheidsrechter wilde een onderhoud. Afstemmen wie wat doet tijdens de wedstrijd en wie welke beslissing neemt. Eigenlijk is dit een standaard verhaal, iedere keer weer. Detail zorgt voor nuance. Wie pakt de achterlijn, wie staat op de 16, etc. Ik doe: Uit, achter, corner. Buitenspel is ook een duidelijke afspraak; pas vlaggen als de speler die buitenspel staat (of uit buitenspel komt) de bal raakt. Voor hinderlijk buitenspel gelden dan weer andere richtlijnen, dat gebied is wat grijzer. Het team verwijt mij regelmatig dat ik te laat, of zelf niet vlag. Ik wil graag zoveel mogelijk door laten spelen en vertrouw op de vaardigheden van de verdedigers. De tegenstander verwijt mij dat ik vaak te makkelijk, te snel vlag. En natuurlijk vlag ik altijd voor de verkeerde: HIJ NIET!!!! Het mooie is dat we geen VAR kennen en daarmee de emoties lekker kunnen laten gaan. Ik stond nog steeds te wachten. De scheidsrechter ondertussen ook. We liepen maar naar het veld, want om 14:00 zou de wedstrijd starten en het was al 14:00. De vlaggenist van Helpman stond langs de lijn en leek verrast te reageren dat hij moest vlaggen. De afspraken werden nog even vastgelegd en de toss volgde. Winsum mocht aftrappen en na het fluitsignaal ging de bal rollen. Er werd rondgespeeld en vijf minuten lang keken we naar een soort slowmotionvoetbal. De zon scheen in mijn gezicht en van de wind had ik op de plek waar ik stond weinig last. Er waren repetitieve handelingen waarbij ik moest passen niet te verdwijnen in het spel. Na een minuut of tien ging Winsum wat opportunistischer spelen en probeerde het een en ander te forceren. Er begon zich een wedstrijd te ontwikkelen. Het beeld vanaf dat moment was dat het team probeerde op te bouwen en te voetballen en dat Helpman afwachtte en loerde. Helpman staat tweede in de competitie en heeft een comfortabele positie ten opzichte van de nummers drie tot en met zeven. Voorafgaande aan de wedstrijd stonden wij vierde. We hadden goede zaken gedaan tegen Zuidhorn. Dit was ook onderwerp voorafgaande aan de wedstrijd. En het leek ook onderwerp tijdens de wedstrijd. Helpman speelde achteruit, leek angstig. Het ving op en slingerde de bal naar voren: counter voetbal. Tussen de tiende en de vijftiende minuut werd Winsum gevaarlijker, het voetballen lukte steeds beter en combinaties brachten Tijs, Roy en Quinten in stelling. Waarbij Tijs en Quinten de beste kansen kregen. Laatstgenoemde had in de 16e minuut zelfs de grootste kans, maar kreeg de voet niet lekker tegen de bal. De daarop volgende omschakeling van Helpman was dodelijk. De keeper rolde de bal naar een verdediger, die diagonaal een pass gaf op de spits. De spits (dit bleek een handelsmerk) wist met een slimme draai los te komen van Tom en scoorde. De Winsummachine begon warm te draaien en het team ging door met voetballen. Helpman daarentegen bleef een tactiek van opvangen, lange bal en stormloop op het doel van Leroy houden. Het was jammer te zien dat er maar één team was dat wilde voetballen. Het leek er ook op alsof er helemaal geen voetballend vermogen in Helpman zat (maar dat zal het moment zijn.) De omschakelingen daarentegen... Tien minuten na de 1 - 0 ontstond een vergelijkbare situatie. Nu was het Roy die, bijna met succes, vanuit een vrije trap de keeper testte. Opnieuw uitrol, diagonale pass richting de behendige spits. die op zijn beurt nu Delano te snel af was en prompt stond het 2 - 0. Ik zal niet zeggen tegen de verhoudingen in, het was een gegeven namelijk, maar voor de toeschouwers en fans van voetbal is het jammer dat niet het voetballende team beter beloond werd. Hoe dan ook, Winsum bleef onverstoorbaar doorspelen en begon grip te krijgen op de wedstrijd. Roël kwam in een scoringskans maar vergaloppeerde zich. Quinten opnieuw, helaas over. Roy dan, maar hij struikelde bijna over de bal. Op slag van rust was het Tijs die een miscommunicatie in de verdediging van Helpman onderschepte en de bal in het net wist te werken. 2 - 1. Rust.
 
De start van de tweede helft was als een wervelwind. Helpman wist niet wat het overkwam. Winsum zette direct volle druk en Tijs scoorde al voor iedereen zich ook maar gesetteld had. Gelukkig was het meegereisde publiek nog op tijd. De druk van Winsum nam toe. Met uitzondering van speldenprikken, die volgens een standaard patroon liepen, kon Helpman weinig inbrengen. De les in vounter voetbal had Winsum geleerd. In de zestigste minuut was er weer een omschakel moment. Roy zat er in eerste instantie nog goed tussen, maar de snelle inworp van Helpman bracht de spits opnieuw in stelling. Er was appél voor buitenspel, maar onze vleugelverdediger stond te ver naar achteren, 3 - 2. Winsum bleef voetballen en bij vlagen kon ook gespeeld worden op tempo. In de 75e minuut was er een fenomenale aanval over rechts met Tijs en Quinten in de hoofdrol die de eindstand zou opleveren: 3 - 3. Winsum wilde meer, maar effectief spel van Helpman voorkwam dat de drie punten naar Winsum gingen. 
 
Het wordt nog spannend. Volgende week wacht Lewenborg. Ze staan 1 punt voor op ons. Om 10:00 wordt afgetrapt op sportpark Schouwerzijl. Uiteraard bent u van harte welkom.