Dinsdagavond 26 november 18.00 uur, normaal gesproken wordt er dan snel nog een voedzame warme hap naar binnen geschoven, voordat we ons opmaken voor weer een mooie training onder leiding van de mannen van JO19-2 op sportpark Schilligeham, waar de contouren van ons nieuwe Sportpark Winsum West al duidelijk zichtbaar worden. Niet deze dinsdag. De jongens en meid van JO12-4 melden zich op sportpark Schouwerzijlsterweg voor de inhaal wedstrijd tegen het eerste team van Helpman JO12. We worden zoals elke thuiswedstrijd gastvrij ontvangen door Otto Mekel, die ons verwijst naar kleedkamer 3.
Het omkleden is altijd een heel ritueel, Jona keept de eerste helft dus dat is snel geregeld en Finne, onze enige dame, heeft haar tenue al aan, maar dan moeten de mannen allemaal nog een passende broek, shirt en sokken aan en dat komt best precies bij deze mannen.
De appels en bananen voor in de rust, zijn deze keer gesponsord door Thijs. Ook daar zijn beide leiders duidelijk in, in elke rust wordt er fruit gegeten, door iedereen, enerzijds omdat het gezond is en weer nieuwe energie geeft voor de tweede helft, anderzijds geeft het ook duidelijkheid in de rust, de spelers eten en de coaches vertellen wat er in de tweede helft gebeurt en bijkomend voordeel, als je je mond vol hebt, praat je niet, dus dan kun je goed luisteren ….win-win situatie dus....
De sfeer in de kleedkamer is heel ontspannen en als Jona dan ook nog laat zien dat hij, zijn inmiddels bekende, groene cupcakes weer heeft gebakken voor het hele team, krijgt hij het welbekende liedje, Jona bedankt, Jona bedankt, over zich heen. Inmiddels zijn al zes kinderen en de coach van Helpman gearriveerd. Het wachten is op de laatste Help'mannen'. Als ook deze er zijn, wordt er na een korte warming-up door beide teams gefloten voor het begin door scheidsrechter van dienst, de heer A. van der Veen. Die weer een puike wedstrijd fluit.

We beginnen met Finne als wissel en ook op wissel Ruben en Martin van JO12-3 die deze wedstrijd de afwezige Tim en de zieke Thom vervangen. Beterschap Thom !! In de kleedkamer geeft coach Jutta aan wel aanvoerder te willen zijn deze wedstrijd, maar dat vindt Jurjan geen goed idee en even later zien we dan ook Jurjan met de aanvoerdersband om zijn rechterarm het veld oplopen.
Hij neemt als een echte aanvoerder het team direct op sleeptouw. Is duidelijk aanwezig op het veld, geeft aanwijzingen en loopt kilometers. De eerste minuten zien de aanwezige toeschouwers direct dat met druk naar voren wordt gespeeld. Het team is zeer gedreven om de bal te veroveren. Over links wordt er een aanval opgezet, maar de bal wordt uitverdedigd door de rechtsachter van Helpman die de bal over de zijlijn speelt. Een meter of 10 vanaf de achterlijn. Sem wijst Luuk, Jurjan en Senna naar voren. Hij lijkt iets van plan te zijn. Na een simpel tikje, maakt Sem een beweging alsof hij gaat schieten, de verdediger hierbij volledig op het verkeerde been zettend, knalt hij vervolgens de bal richting doel, nee gewoon op doel. Door het licht van de lichtmasten, lijkt het voor de toeschouwers, die allemaal aan de andere kant, bij de kantine staan, alsof hij raak schiet, helaas stuitert de bal via de paal terug in het veld, waar Senna via een sprong de bal of met zijn linker- of met zijn rechterbeen, of wellicht met beide benen tegelijk, het doel in werkt. GOAL 1-0 !!! Keurig gedaan. Direct na de aftrap zitten de Winsumers weer boven op de bal. Voorafgaand aan de wedstrijd hebben Martin en Ruben hun tactiek gedeeld met JO12-4, de wijze woorden van Martin "als wij de bal hebben, kunnen zij niet scoren" wordt in praktijk gebracht en ook Rubens woorden "druk zetten" worden prima uitgevoerd. Op het middenveld krijgt Luuk de bal. Hij neemt hem goed mee, speelt een man uit, kan overspelen, maar doet dit niet, in plaats daarvan kijkt hij goed en schiet hard richting goal ….. 2-0 en de scheids fluit al voor de 1e time-out. Beide coaches staan glunderend aan de kant, te midden van een enthousiaste groep voetballers. De wissels worden genoemd, Jurjan, Thijs en Sem. De eersten staan al weer klaar om door te voetballen, het gaat lekker dus iedereen wil door. Jona laat een paar goede reddingen zien op evenveel goede kansen voor Helpman. Maar met Marten weer op zijn vertrouwde plek achterin, zaterdag was hij afwezig, wegens een bezoek van de goedheiligman bij hem en tweelingbroer Thom. Naast Marten in het centrum staat de sterk spelende laatste man Jurre. Helpman komt er dan ook niet door. Als dan ook Luuk nog zijn vertrouwde lange rushes laat zien, is het voor het aanwezige publiek genieten aan de kant. Ruben neemt eerst zijn directe tegenstander even goed in zich op. Een lange meid staat tegenover Ruben, maar dat maakt geenszins indruk op deze snelle jongen. Zijn behendigheid in combinatie met zijn snelheid compenseren het lengteverschil meer dan genoeg. En daar komt het meisje van Helpman al snel achter. Met handen en voeten probeert ze grip op Ruben te krijgen, maar dat zal de hele avond niet gaan gebeuren. De ene snelle actie naar de andere laat Ruben zien. En ook strijdlust staat bovenaan zijn lijstje. Mee verdedigen is geen punt voor Ruben, ook verovert hij veel ballen op het middenveld die hij helaas niet kan omzetten tot een doelpunt. Finne staat op een voor haar onhandige positie linksachter en krijgt direct een bal voor haar voeten, deze wordt gecontroleerd waarna de bal via het midden wordt uitverdedigd, oei, lijkt ze zelf te denken. Het lijkt niet goed te gaan, maar dan komt Jona weer in actie. Hoekschop, knappe redding, snel wordt Finne bijgepraat, even omschakelen in je hoofd, je staat links in plaats van rechts..... niet door het midden, via de zijkant graag. Een knikje van Finne geeft aan dat haar vizier weer op scherp staat. Even weer focussen en dat gaat prima. Toch krijgt Helpman in deze fase meer grip op de wedstrijd en terwijl het begint te regenen, regent het ook kansen voor Helpman. Bij 1 van deze kansen wordt Jona toch gepasseerd en een schot vanaf links valt in de verre hoek binnen. 2-1. Van enige teleurstelling is echter geen sprake en er wordt weer goed gecombineerd op het middenveld met Martin, bal op Finne en via de zijlijn weer naar voren, via de snelle Ruben en Luuk. Die waagt een schot.....naast. Jurre heeft ondertussen de achterhoede met links Finne en rechts Marten naast zich weer volledig onder controle. Via Jurre en Marten belandt de bal wat wat geluk bij Senna, maar geluk dwing je af, zeggen ze wel eens. Alle "tweede" ballen, vallen ook gunstig en dus voor VV Winsum.

Dat maakt het voetballen wel iets makkelijker, dat voelen de kinderen in het veld. Dit resulteert, na assist van Luuk in een prachtige goal door Jurjan, onze kilometervreter. 3-1, zo doe je dat dus. Even daarna gaat hij in een duel om de bal onderuit en daarbij ontstaat een kleine enkelblessure. Nog even doorspelen en dan vraagt Luuk toch om een wissel en Sem neemt zijn positie op het middenveld over. Voor hem niet de ideale positie, maar voor het team doe je gewoon alles. Het fluitsignaal voor de rust komt gelukkig precies op tijd voor de JO12-4. Appels, bananen en een cupcakeje van meesterbakker Jona, worden in rap tempo naar binnen gewerkt en de laatste resten worden met een beker ranja weggespoeld. Er wordt gekeken wat de schade bij Luuk is. Op zijn enkel zit een wond ter grootte van een ouderwetse rijksdaalder. De spons gaat er op en ons ouderwetse wonderwater werkt nog altijd prima, dus geen probleem voor de tweede helft zegt Luuk. Toch start de JO12-4 even zonder Luuk. Luuk, Jona en Jurre krijgen 15 minuten rust als wissel. Finne heeft haar keeperhandschoenen aangetrokken en neemt de honneurs waar onder de lat. Keeperstraining op donderdag onder leiding van Leroy en Gaby werpt zijn vruchten duidelijk af in dit team. Om de beurt keepen Thom, Jona en Finne en wat doen ze het alledrie goed, je ziet ze per week groeien ! Omdat aanval de beste verdediging is, wordt deze tactiek weer toegepast. Sem staat centraal achterin en houdt de bal ver van de goal af. Gesteund nu door Thijs op linksachter, die als rechtsbenige speler heel goed op links uit de voeten kan en zijn opdracht, verdedigen en als het kan mee naar voren, prima uitvoert en ook Marten is niet voorbij te spelen door de aanvallers van Helpman. Marten is een "bijtertje" deze jongen kom je altijd nog een tweede keer tegen en hij weet de bal vaak via de zijkant door te spelen aan Senna. De vermoeidheid wordt nu wel zichtbaar, links en rechts worden soms wat fouten gemaakt, maar samen komen we er toch uit. Het lijkt door te dringen dat wij gewoon beter spelen dan Helpman en dat geeft vertrouwen, na een geweldige knal van Ruben, die helaas op het dak van de goal eindigt en een hoekschop die ook net naast gaat, komt daar ineens Martin over rechts. Hij weet voor zichzelf ruimte te creëren en schiet dan gewoon de bal binnen. 4-1, de blijdschap is ongekend. We zijn Martin zijn hattrick in de wedstrijd tegen FVV nog niet vergeten. Zou het dan toch gaan gebeuren...... winst........ Maar zover is het nog niet, de wissels voor het laatste kwartier, komen het veld in. Jona staat rechtsvoor en dat gaat hem goed af, kaatsend met Jurjan en Luuk past hij veel ballen door, waardoor kansen ontstaan. Martin wisselt met Marten en de moegestreden Senna staat zijn plaats af aan Jurre. Thijs, Marten en Senna staan zenuwachtig aan de kant te springen als Helpman na meerdere goede reddingen van Finne, vanuit het niets de 2-4 en 3-4 achterelkaar binnen tikt. We zijn het even kwijt. Gelukkig houdt Finne haar hoofd onder haar warme muts koel en pakt ze gewoon nog een paar ballen uit de lucht. De toeschouwers worden ook vanavond weer verwend met een prachtige en spannende wedstrijd. Jona krijgt ondertussen nog een dot van een kans, als hij vanaf 20 meter afstand de bal goed inschiet, nadat hij zelf de aanval opzet door een-tweetje aan te gaan met Ruben. Helaas voor Jona staat ook de keeper van Helpman goed te keepen en hij weet de bal te pareren.

In de daaropvolgende minuten is het toch even billenknijpen voor de toeschouwers, maar voor de kinderen uit Groningen-Zuid is het ook een lange dag geweest en de vermoeidheid begint ook bij hen mee te spelen. Ze komen er niet meer door en de kansen stranden keer op keer op het middenveld. Toch moet Sem nog 1 keer een sprint aangaan en weet hij een aanval te verwerken tot hoekschop en na deze actie vindt scheidsrechter van der Veen het wel genoeg voor vandaag. Een duidelijk fluitsignaal is het startsignaal voor de wisselspelers, de trainers en beide coaches om lachend en juichend het veld te bestormen en elkaar in de armen te vallen. Het applaus van de toeschouwers is heerlijk en terecht. Einde wedstrijd. Penalty's, douchen en naar huis. Wat zullen we lekker slapen. Wat een toffe wedstrijd werd er gespeeld en ook de entourage deed veel. Het beetje mistige licht van de lichtmasten met op de achtergrond de verlichte kantine, een regenbui en dan ook nog de toeschouwers in het schemerdonker, geeft net dat beetje extra sfeer. Fijn dat die supporters er toch elke keer weer staan voor ons, zelfs als een wedstrijd op een dinsdagavond om 18.30 uur wordt gespeeld. Na afloop kwam Finne, voor het douchen aan, ook nog even bij de jongens in de kleedkamer om de overwinning mee te vieren...... luidkeels werd gezongen en ook tijdens het douchen bleken de zangkwaliteiten van de jongens niet onder te doen voor hun voetbalkwaliteiten. Buiten was het allemaal duidelijk te volgen, tot grote hilariteit van de wachtende ouders, want ook daar hebben we een afspraak over, namelijk voor, tijdens en na een wedstrijd is de kleedkamer alleen voor het team toegankelijk en dan kun je je prestaties dus ook als team samen vieren.

Aanstaande zaterdag zijn alle supporters meer dan welkom bij de laatste uitwedstrijd voor de winterstop in Oostwold, waar om 9 uur wordt afgetrapt tegen Pelikaan S JO12-1, de koploper in onze competitie.