vv Winsum O17-2Ropta Boys O17-1 10 – 0 (5 – 0)

Om 09:30 stond B2, ook wel bekend als O17-2, te trappelen voor de eerste wedstrijd van het seizoen. Het team was nog niet compleet, en dat lag niet aan de tropische omstandigheden, of de nacht van Winsum. Veel spelers waren tot in de kleine uurtjes op de dansvloer te bekennen.  Roy was nog op vakantie en Silvijn had te kampen met een knie dat op slot stond. Thomas was daarom opgetrommeld vanuit O17-3, net als Niek. Darren, de beoogde keeper, had in de afgelopen week laten doorschemeren te willen stoppen met voetbal om zich volledig te focussen op een futsal carrière.  Heel veel succes Darren. Niek stond daarom tussen de palen. Eenmaal in de kleding werd bekeken wie welke positie zou bekleden. Wel gek natuurlijk dat zo laat te doen, en voor een deel ook al bekend natuurlijk. Er waren vier spelers die nog geen training bij hadden kunnen wonen. Uiteindelijk waren vrij snel de posities bepaald en werd een plan opgesteld. Ook over de aanvoerder waren we het snel eens: Niek. Geen kwaad woord werd er gesproken, iedereen tevreden. Ook over het vlaggen werden afspraken gemaakt. De eerste helft vlagde Frank en Rohan zou de vlag in de tweede helft oppakken. We gingen ons inspelen op het hoofdveld. Een uitgebreide warming-up onder leiding van Rob en Niek en inspelen op linie, gevolgd door een goed positiespelletje. Tijdens het afwerken werd duidelijk dat het balgevoel nog niet bij iedereen klopte. De wedstrijd zou gespeeld worden op veld 3. Om 10:45 was het dan zover, een nieuw team met een hoge ambitie, mocht de aftrap doen. Niek had de toss gewonnen. Rustig, wat onwennig gingen beide teams van start, slordig ook. De eerste vijf minuten werden de posities ingenomen, maar konden de jongens elkaar maar moeilijk vinden. Toch werd er gecombineerd en was er een duidelijke drive naar voren. JP en Rob begonnen centraal achterin en Thom en Hilke bewaakten de vleugels. Het stond als een huis. Centraal startte Rohan, met Remco links en Lex rechts. Voorin speelde Timo links, Tim in de spits en Leon op rechts. Erg beweeglijk waren de jongens voorin, maar nog wat reactief en af en toe te laat. Timo brak de score open en snel zou het oplopen via Leon, Remco en opnieuw twee keer Leon naar een ruststand van 5 – 0.  De combinaties waren mooi, maar af en toe was het ook slordig en werden onnodige duels aangegaan. Tijdens de rust werden de afspraken scherp gezet, voetballen, combineren, geen duels. In de tweede helft startte Hilke rechtsback, Frank en Partrick centraal, Thom op links. Ook nu bleek het te staan als een huis. JP speelde centraal, Lex bleef rechts staan en Remco op links. Leon, Tim en Thomas stonden voorin.  De afspraken werden opgevolgd en in de tweede helft zijn er maar vijf duels ‘uitgevochten.’ De rest werd voetballend opgelost en het prettige was dat Niek als keeper meevoetbalde. Het was dat het tempo laag bleef en dat de combinaties nog niet helemaal lekker liepen, maar het werd gedaan en het zag er af en toe oogverblindend uit. Tim deelde de lakens uit in de tweede helft. Hij zette de 6, 7 en 8 – 0, en bijna nog de 9 – 0 op zijn naam. De goed fluitende scheids keurde het doelpunt echter af, omdat het een directe vrije trap was. Tim had zijn teen er niet tegen aan moeten zetten. Toch werd de 9 – 0 gescoord, ditmaal door Leon.  Uiteindelijk werd het nog onfortuinlijker voor de bezoekers. De scheids kende een penalty toe en Frank wist hem koelbloedig in het net te jassen. Met nog een lange competitie voor de boeg belooft dit veel goeds.

{flickr set=72157672060868721}