vv Winsum O17-2 – Aduard O17-1  11 – 0 (5 – 0)

Woensdagmiddag. Rennen en vliegen, net op tijd thuis. De pizza pruttelt in de oven en sneller dan snel werd hij opgegeten. Terwijl ik nog mijn trainingsbroek zocht sprong ik op de fiets, eerst een kratje bidons. Een onbekend (ongekend) gulle gever schenkt ons een kratje met tien bidon waardoor het team wat meer elan krijgt. Om 17:45 fiets ik het terrein op aan de Schouwerzijlsterweg. De tweede bekerwedstrijd staat op het programma, Aduard is de tegenstander. Onbekend en wat opvalt is: grote jongens. Er heerst optimisme en chaos in de kleedkamer, wanneer ik binnenloop. De bidons worden gevuld en zodra Silvijn ook de schoenen aanheeft gaat de muziek uit en wordt de concentratie gepakt. Tim (trainer) was er nu ook bij en gaf de instructies. Vol enthousiasme ging het team naar veld twee om daar de verschillende warming-up opdrachten te doorlopen. 18:45 en de scheidsrechter kwam het veld op. Hij riep de aanvoerders bij zich. Silvijn won de toss en Tim mocht, geheel nieuwe stijl, alleen aftrappen. De bal rolde en langzaam kwam het spel op gang. Rustig aan. Aduard gaf snel te kennen niet voor niets te zijn gekomen en voerde de druk op. Kort en stevig werd er gespeeld, soms meer op de man, dan op de bal. In de vijfde minuut kreeg Winsum het op de heupen en wist slim door de verdediging te dringen. Tim was de gelukkige en ongelukkige tegelijk. Hij werd flink onderuit gehaald en de scheidsrechter wees resoluut naar de stip. Tim nam hem zelf en de 1 – 0 was een feit. Hierna werd de sambablik opengetrokken en volgde een reeks van oogverblindend snel voetbal. De score liep even snel op en met name het vijfde doelpunt, de derde van Rohan, was fenomenaal. Korte supersnelle combinaties gingen er aan vooraf. Rohan en Tim vonden elkaar als Xavi en Messi. De laatste zou jaloers zijn geworden op de wijze waarop de ruststand, 5 – 0, werd bereikt. Ondertussen was het in het veld wat grimmiger geworden en maar goed dat de eerste helft er op zat. De tweede helft vertoonde eenzelfde wat eenzijdig beeld. Winsum had de bal en speelde rond en zocht de aanval. Helaas gingen de jongens wat slordiger met de afspraken om en werd, tegen beter weten in, het duel opgezocht in plaats van de combinatie. Toch ontstonden er mooie momenten en werd het voor de bezoekers met de minuut minder leuk. De score liep snel op en met een afsluitende combinatie tussen Timo en Lex, wist de laatste eindelijk te scoren en de eindstand op 11 – 0 te zetten. Zaterdag volgt de laatste bekerwedstrijd. Niekerk is dan de tegenstander. Om 11:00 kunt u het sterrenelftal aanschouwen op sportpark Eekebuuren.