vv Niekerk O-17-1 – vv Winsum O17-2  2 – 3 (2 – 1)

Met twee bekerwedstrijden in de benen en één echt serieuze training werd de opgang gemaakt naar Niekerk. Niekerk zou ook de eerste krachtmeting worden op niveau, althans als we kijken naar de uitslag. De dag nadat wij Aduard lieten verbleken deed Niekerk hetzelfde met Ropta Boys, zij wonnen met 10 – 1. De jongens namen het ook hoog op en wisten dat dit de proef zou worden. We kregen te maken met wat tegenslag, helaas kon Patrick niet meedoen en Silvijn liet weten dat een buikgriep zich opdrong en voorrang eiste. Tot slot bleek O17-1 met een ziekenboeg te kampen, waardoor wij ook Rohan moesten missen. Toch, sportmensen als zij zijn, gingen ze de strijd met opgeheven hoofd aan. Het welkom was hartverwarmend. Ook Niekerk had de uitslagen gezien en ook Niekerk vroeg af of een overstap naar de 1e Klasse niet een betere optie zou zijn. Er was wederzijds respect. De scheidsrechter riep om 11:00 de aanvoerders bij zich. Niekerk won de tos en Niek koos de helft. Het spel kwam in beweging en rustig werd de bal rond gespeeld. Aftastend zochten de teams elkaar op. De eerste vijf minuten was nog in wandelstand en gebeurde er niet veel. Hoewel, Winsum probeerde druk te zetten en was al twee keer doelgericht geweest. Na deze vijf minuten begon de wedstrijd, het tempo ging omhoog en behoorlijk. Snelle aanvalsgolven en twee voetballende teams die elkaar stevig in de tang hielden. Harde maar faire duels en verbaal stevig gericht op overwinnen. Het was mooi te zien dat er een wedstrijd ontstond en dat de één niet onder wilde doen ana de ander. Alsof het niets was zaten we in de 30e minuut en werd een scrimmage voor het doel van het Niek beloond in het voordeel van Niekerk. Winsum voerde de druk op en wist gevaarlijk voor het doel te komen, maar de verdediging van Niekerk gaf geen krimp. Tot de 35e minuut een combinatie liep vast op een uitgestoken been van een verdediger van Niekerk en de scheidsrechter kon niets anders dan naar de stip wijzen. Frank wist er koelbloedig 1 – 1 van te maken. Niekerk was gebrand nu en pakte het spel goed terug. Winsum was vijf minuten lang de weg kwijt en moest op de valreep de meerdere erkennen in de gastheren. Met 2 – 1 gingen we naar de kleedkamer. Daar heerste een serene rust, pijnlijk bijna. Sterke concentratie en Tim wist zijn team op scherp te zetten. De tweede helft gaf een zelfde beeld als de eerste. 30 minuten lang ging het spel op en neer en wilden de teams niet onder doen voor elkaar. Het tempo lag hoog en ging letterlijk op en neer. In de 70e minuut werd opnieuw een aanval van Winsum geblokt en opnieuw wees de scheidsrechter naar de stip. Alsof het een déjà-vu was wist Frank ook nu de keeper te verschalken. Wederom was Niekerk gebrand, maar anders dan in de eerste helft kwamen ze nu niet door onze defensie heen. Vanaf de kant hadden wij ons neergelegd bij een gelijkspel en dat zou ook realistisch zijn geweest. Echter dacht Tim er anders over. Op de valreep wist hij de bal in het net te krijgen en was Niekerk gebroken. Winsum wint op zijn Duits, en toonde zich een sportieve winnaar. Wij wensen Niekerk veel succes het komende seizoen en gaan verder in het beker avontuur. Volgende week begint de competitie en deze zal feestelijk omlijst zijn door de viering van vv Winsum. Op zaterdag 10 september wacht om 10:30 Poolster. Komt dat zien.