vv Winsum O17-2 – Middelstum O17-1 6 – 1 (2 – 1)

Voor de zekerheid stuurde ik nog een berichtje naar het team. Rob was tijdens de training al uitgevallen, de rest bleek fris en fruitig om 09:30 in kleedkamer 1 te zitten.  De voorbespreking was duidelijk en de jongens wisten wat er werd verwacht. We hadden ruim de tijd om een goede warming-up neer te zetten. Tijdens die warming-up hadden we een tegenslag te incasseren. Frank kon niet starten. Waardoor JP niet de gedroomde bankstart, maar vanaf de start direct moest aantreden. De scheidsrechter deed de toss en Middelstum mocht aftrappen. En dat deden ze slim. Zowel onze grensrechter, die overigens op tijd vlagde, als de scheidsrechter waren nog niet wakken toen een speler van Middelstum vanuit buitenspel positie op Niek afstormde. Ook onze steun en toeverlaat tussen de palen was nog niet helemaal bij de vinken en prompt was het 0 – 1. Winsum trapte af en direct dacht Middelstum het kunstje opnieuw te flikken, maar de verdediging was alerter nu.  Er ontstond een waar voetbalgevecht waarbij de één niet onder wilde doen voor de ander en een aantal spelers op het randje speelden van het toelaatbare. Wij kwamen moeilijk in het ritme en met een afgekeurd doelpunt wegens vermeend buitenspel en een niet toegekend doelpunt, terwijl ook een verdediger van Middelstum de 1 – 1 zag, duurde het voordat Winsum in het ritme kwam. In het spel gebeurde van alles. En een wissel achterin bracht enige lucht. In de 20e minuut begon het te lopen. Combinaties lukten en het tempo ging omhoog.  Winsum wist twee keer te scoren, één keer een mooie aanval via Rohan en Timo en één keer galleryplay via Thom en Silvijn. Met 2 -  1 gingen we de kleedkamer in.  Hier werden de puntjes op de i gezet en duidelijk gemaakt dat de mogelijkheden er waren, maar…. De tweede helft begon waar de eerste eindigde. Middelstum had het vooral voorzien op een tweetal spelers van ons. De ruimte die er in de eerste helft was, was er nu niet. Het duurde daarom even voordat de sambablik open ging. Vanaf de 60e minuut ging het tempo moordend omhoog en werd Middelstum letterlijk alle kanten op gestuurd. Prachtige combinatie en mooie acties volgden elkaar op. Het was dat de keeper, the man of the match, erger wist te voorkomen en dat de combinaties nog sneller moesten.  In de 75e minuut werd Middelstum gebroken en ontstond een waar doelpunten festijn. In de volgende vijf minuten werd de eindstand bereikt.  Waarbij de vrije bal van Rohan toch echt de mooiste was, onder het muurtje door in de verre hoek. Met 6 – 1 verlieten de jongens het veld. Ze mogen zich opmaken voor de klapper. De Damster Voetbal Combinatie O17-2 staat goed tweede en met één verliespunt minder zelf letterlijk in de nek te hijgen.  Volgende week is het zo ver, om 12:30 trappen de jongens af in Appingedam en gaan we de uitdaging aan.  Tot dan.