Voor onze vrouwen van Team VR1 stond afgelopen zaterdag in Winsum de altijd lastige wedstrijd tegen de studentes van The Knickerbockers (TKB) VR2 uit Groningen op het programma. De laatste jaren streed dit team altijd om de bovenste plaatsen mee en vorig seizoen werd er door onze vrouwen zowel thuis (3-4) als uit (2-1) verloren van de blauwwitten. De week van 1 t/m 8 oktober staat bij onze club de scheidsrechter centraal in “De week van de scheidsrechter”. Toeval of niet, vorig seizoen stonden beide tegenstanders ook tegen elkaar tijdens de week van de scheidsrechter (toen op 3 oktober) en ook toen was scheidsrechter John Kamstra de dienstdoende leidsman. Zou de uitslag van vorig seizoen dan ook nu weer toevallig in het boekje van John komen? Ik kan u verklappen, dat gebeurde zeker niet. Onze vrouwen bleken op alle fronten beter en speelden zich met speels gemak naar een 6-0 overwinning.

Zaterdagmiddag 1 oktober, tegen 14.30 uur. Terwijl de spelers van beide partijen een erehaag vormden en zo de scheidsrechter een warm welkom heetten bij het betreden van het veld, scheen de zon uitbundiger dan verwacht en waren de vooruitzichten voor een leuke pot voetbal prima te noemen. Vanaf minuut 1 trokken, zoals in de teambespreking was afgesproken, onze vrouwen direct het initiatief naar zich toe. In de 2e minuut liep Alieke op links met haar snelheid haar tegenstander, Marrit Porte en vorig seizoen nog teamgenoot van onze vrouwen, eenvoudig voorbij. Haar voorzet was niet nauwkeurig genoeg en belandde in de handen van de keeper van TKB in plaats van bij een medespeler. Een minuut later passte Chantal slim op de op rechts meegekomen Linda, die Minke aanspeelde op de rand 16. Ze kapte haar tegenstander uit en schoot met haar (mindere) linker net naast het doel van TKB. Een doelpunt kon in die beginfase eigenlijk al niet uitblijven door de druk die onze vrouwen uitoefenden op de verdediging van TKB. In de 4e minuut viel dan ook de 1-0. Alieke gaf op de linkerflank vlak bij de achterlijn een voorzet op maat op de slim positie gekozen Chantal, die door een technisch perfect uitgevoerde trap de bal laag in de rechterbenedenhoek liet verdwijnen. Weer 1 minuut later onderschepte Chantal de bal rond de middellijn. Na een sprint van 30 meter en alleen voor de keeper van TKB, besloot ze tot een lob over de TKB keeper. De lob miste net wat hoogte, waardoor de keeper de 2-0 kon voorkomen. Daarna werd het wat rommelig en TKB kreeg iets meer balbezit zonder overigens gevaarlijk te worden. In de 20e minuut kreeg de kuit van Marlies een slag van de bekende zweep. Een onverwachte blessure voor de topfit ogende linkervleugelverdediger, die strompelend het veld verliet. Anouk nam haar plaats in. Het blessureleed is dan nog niet geleden, want een paar minuten later zakte een speler van TKB in de draai door haar knie. Het voorval deed direct denken aan 2 weken eerder, toen in eenzelfde soort situatie een speler van Drenthina (naar later bleek) haar binnenband en kruisband afscheurde. Gelukkig hoefde nu de ambulance niet in actie te komen. Het zorgde wel voor een variant op ”de lamme helpt de blinde”. Marlies, die net zelf was uitgevallen, is namelijk fysiotherapeut. Al hinkelend “rende” ze vanaf de dug-out naar de geblesseerde speler van TKB, om te constateren dat er op z’n minst enig kniebandletsel te verwachten was. En zo gingen de beide geblesseerde spelers gezamenlijk het veld af. Dat typeerde ook meteen de zeer sportieve wedstrijd. Nadat de wedstrijd na een minuut of 6 onderbreking weer werd voorgezet en Leendert de ongebruikte brancard weer kon opruimen, pakten onze dames het initiatief weer terug in de wedstrijd en dat leidde in de 26e minuut tot de 2-0. Chantal passeerde aan de linkerkant knap 2 verdedigers en haar voorzet reikte tot even voorbij de 2de paal. Daar stond Minke al te wachten en na een goede balaanname prikte ze de bal vlak langs de paal hoog in het doel. Onze vrouwen probeerden voor rust nog de 3-0 te maken om de wedstrijd definitief “in het slot te gooien”. Dat lukte niet omdat Alieke in de 39e minuut na een goede individuele actie op links de bal op de geheel vrijstaande Chantal moest spelen maar dat niet deed. In de 41e minuut kreeg Chantal een herkansing voor een lob over de keeper, maar ook dit keer trilde het doelnet niet.     
      
In de rust werd door coach Alfred aangegeven dat er nog iets meer rust in het spel moest komen. Dat werd na rust goed in de praktijk gebracht. Onze vrouwen hielden volledige controle over de wedstrijd. Na een hoekschop van Alieke kopte Evelien in de 47e minuut de bal net naast, in de 50e minuut was het wel weer raak na een perfect uitgevoerde “trainingsvorm”. Linda speelde Chantal in op de rand 16, zij legde de bal perfect terug op de inlopende Alieke, die zich niet bedacht en uit de loop de bal in de verre linkerhoek schoot (3-0). Mooi teamwork! In de 61e minuut werd de licht aangeslagen rechterflank verdediger Annick vervangen door Indy, maar ook deze wisseling maakte voor de stabiliteit van de achterhoede niets uit. Verdedigend hebben onze vrouwen het zeer goed voor elkaar. Kansen werden nauwelijks weggegeven en met een zeer betrouwbare- en meevoetballende keeper als Willisa achter je is het dan ook heerlijk voetballen. Onze vrouwen bleven lekker “ballen” en bij tijd en wijle leek het wel een trainingspartij. In de 63e minuut liet Minke, na een pass van Alieke, vanaf 10 meter de bal in de linkerhoek verdwijnen (4-0). Even later werd Melinda op het middenveld vervangen door Berber, maar veel maakte dat niet uit. Het middenveld, in welke bezetting dan ook, speelt als “Haarlemmerolie”, waardoor zowel achterhoede en voorhoede prima ondersteund wordt. In de 67e minuut liet middenvelder “pur sang” en tevens aanvoerder Linda de 5-0 aantekenen, nadat Chantal op rechts sierlijk 2 verdedigers passeerde, het overzicht behield en de bal bij de 2de paal panklaar legde voor Linda. Keeper Willisa moest alleen in de 82e minuut handelend optreden, toen ze een goed ingeschoten vrije bal uit het doel ranselde, waarna Yvonne attent de terugspringende bal het luchtruim deed kiezen. In de 85e minuut werd het uiteindelijk nog 6-0,  toen Alieke de bal eenvoudig kon binnenschieten nadat een speler en de keeper van TKB op elkaar botsten en de bal vrij voor het doel lag. Had de score nog hoger kunnen zijn? Ja, dat had het zeker. Als de voorhoede, en vooral de youngsters, wat meer oog hadden voor vrijstaande medespelers voor het doel in een betere scoringspositie, had de score met gemak in de dubbele cijfers kunnen lopen. Er is dus nog wat te verbeteren en dat moet dan wel snel, want komende zaterdag wacht de uitwedstrijd in en tegen Bergum. Met slechts 4 tegendoelpunten in deze competitie staat dit team bekend om hun defensieve sterkte en compacte manier van spelen. Ben benieuwd of de voorhoede van onze vrouwen dan hun individuele kwaliteiten in dienst van elkaar en het team kunnen stellen. Kunnen ze dat, dan zal dat ongetwijfeld leiden tot wervelend aanvalsspel en dus weer een overwinning.          
 
De razende reporter.

Opstelling Winsum VR1:
Keeper: Willisa Scholtens
Achter: Annick de Vries (61e min: Indy Balk), Sabine Jansen, Yvonne Visser, Marlies Bijman (20e min: Anouk Uil)
Midden: Evelien Walker, Linda Bakker (aanvoerder), Melinda Hilbelink (65e min: Berber Hokwerda)
Voor: Minke Lalkens, Alieke Tuin, Chantal Streppel
 
Scheidsrechter: John Kamstra
 
Einduitslag: 6-0 (rust 2-0)
Scoreverloop:
4e minuut: 1-0 Chantal
26e minuut: 2-0 Minke
50e minuut: 3-0 Alieke  
63e minuut: 4-0 Minke
67e minuut: 5-0 Linda
85e minuut: 6-0 Alieke
 
{flickr set=72157673439456900}